FAQ

Co to jest EMP?

Ekspert Mobile Platform. Czyli platforma do zarządzania sprzedażą wielokanałową. Można też tłumaczyć: E-biznes i  Mobilność to Przyszłość w rozwoju firm.

Dla kogo jest EMP?

EMP zawiera w sobie narzędzia niezbędne w firmach, które prowadzą sprzedaż. Są to:

 • system SFA wspierający pracowników w terenie
 • platformę B2B umożliwiającą składanie zamówień przez internet klientom biznesowym
 • sklep internetowy B2C skierowany do klientów końcowych

Systemy EMP skierowane są więc głównie do działów handlowych – handlowców oraz managerów sprzedaży.

Jaki jest model sprzedaży EMP?

Model korzystania z EMP to SaaS (Software as a Service). Opłaty za użytkowanie systemów rozliczane są w formie comiesięcznego abonamentu za używane licencje.

Co to jest SFA?

System SFA (ang. Sales Force Automation) to system umożliwiający pracującym w terenie handlowcom np. składanie zamówień, wgląd do dokumentów i historii klienta oraz wielu innych, bezpośrednio za pomocą urządzenia mobilnego – telefonu lub tabletu.

Co powinien mieć dobry system mobilny dla handlowców?

System dla przedstawicieli handlowych powinien być przede wszystkim intuicyjny i prosty w obsłudze, powinien działać stabilnie zarówno online jak i offline, i być bardzo dobrze zintegrowany z systemem głównym ERP, z którym wymienia dane.

Jakie są główne funkcje SFA?

Głównymi funkcjonalnościami systemu są:

 • Składanie zamówień w aplikacji mobilnej
 • Wgląd do historii zamówień i dokumentów klienta
 • Stany magazynowe i dostępność produktów
 • Możliwość planowania pracy przez przedstawiciela handlowego
 • Tworzenie i optymalizacja tras wizyt
 • Możliwość zbierania danych w formie ankiet, notatek i zdjęć

Ile kosztuje SFA?

Opłata za korzystanie z aplikacji ma formę abonamentu comiesięcznego. Cena za jedną licencję (dla 1 pracownika) kosztuje między 150 a 200 zł – w zależności od funkcji aplikacji.

Jakie urządzenie mobilne obsłuży SFA?

Zalecany jest co najmniej średniej klasy smartphone z systemem Android w wersji 7.0 i dostępem do usług Google. Rekomendujemy również 4-8 GB pamięci RAM.

Ile kosztuje wdrożenie systemu SFA?

Opłata za wdrożenie systemu SFA zależy głównie od systemu ERP z którym się go integruje. W przypadku integracji z obsługiwanymi przez nas systemami ERP opłata wdrożeniowa jednorazowa waha się między 6 000 a 10 000 zł.

Ile trwa wdrożenie SFA?

W zależności od zaawansowania prac integracyjnych z ERP oraz liczby dedykowanych funkcjonalności systemu, wdrożenie może trwać między 7 a 20 dni.

W czym pomoże wdrożenie systemu SFA?

Wdrożenie systemu SFA wspomaga:

 • Wzrost liczby wizyt wykonywanych przez handlowców
 • Monitoring i analizę pracy przedstawicieli
 • Standaryzację procesów sprzedażowych
 • Oszczędności w procesach zarządzania sprzedażą

Dla kogo jest SFA?

Aplikacja jest z założenia przeznaczona dla handlowców, więc korzystają z niej firmy zatrudniające mobilnych przedstawicieli handlowych. Branża nie ma znaczenia, mogą to być firmy z sektora FMCG, kosmetyczne, dystrybutorzy i hurtownie, firmy budowlane, producenci przemysłowi itp.

Ilu muszę mieć pracowników, by wdrożyć system SFA?

Wdrożenie systemu SFA, biznesowo zaczyna opłacać się od liczby min. 6 przedstawicieli handlowych.

Czy można zintegrować EMP SFA z innymi systemami?

Tak, system SFA można zintegrować z dowolnym rozwiązaniem.

Czy SFA optymalizuje trasy?

Tak, EMP mobile posiada wbudowany optymalizator tras, umożliwiający ułożenie optymalnej trasy przejazdu do klientów. Takie rozwiązanie może przyczynić się do dużej oszczędności czasu, który można poświęcić na zaplanowanie kolejnej wizyty.

Czy EMP SFA posiada funkcję raportowania?

Portal managerski systemu EMP ma moduł raportowania. Na podstawie danych z systemu można przeprowadzać analizy dotyczące wizyt, sprzedaży i pracy zespołu handlowego.

Z jakimi systemami ERP można zintegrować SFA?

Tak, Platforma zintegrowana jest z systemami Streamsoft Prestiż i Verto, enova365,Subiekt GT oraz Symfonią. Stopniowo uzupełniamy listę programów, z którymi integruje się EMP.

Jakie trzeba mieć zaplecze technicze by wdrozyć SFA?

Nie trzeba posiadać własnego działu informatycznego, gdyż dostarczamy całe rozwiązanie „w chmurze”. Oznacza to, że wszystkie dane są przechowywane na naszych bezpiecznych serwerach, do których klienci mają stały dostęp. Cały system jest łatwy w obsłudze, jego funkcjonalność jest intuicyjna. W naszej gestii jest dbałość o funkcjonowanie systemu, hosting aplikacji, monitoring infrastruktury IT, serwis oprogramowania czy obsługę integratorów z systemami zewnętrznymi, rozwój aplikacji i ich aktualizacje.

Czy dostępna jest wersja Demo systemu SFA?

Jak najbardziej! Chcąc uzyskać dostęp do Demo należy się z nami skontaktować.

Jak mogę wykorzystać SFA do zarządzania zespołem handlowców?

System EMP pozwala na prowadzenia analiz aktywności PH np. poprzez mapy, gdzie aktywności się odbywały. Aktywności można też analizować poprzez moduł raportów generowanych przez system. System pozwala wygodne na planowanie pracy i wizyt u klientów. Klientów można wyszukiwać po różnych kryteriach jak np. czas od ostatniej wizyty czy konkretna grupa klientów. Manager ma możliwość zakładania aktywności i kierowania ich do podwładnych np. w sytuacji, gdy dzwoni klient i prosi o pilną wizytę. Manager ma również dostęp do narzędzi takich jak raporty, plany sprzedażowe które mogą służyć do monitorowania parametrów pracy PH.

Czy w systemie SFA można tworzyć plany sprzedażowe?

Jednym z narzędzi zarządzania są plany sprzedażowe, w których manager może budować strukturę planu i obserwować, jak w ustalonych przez niego interwałach czasowych plan ten jest realizowany. W planach sprzedażowych mogą występować klasyczne wartości z dokumentów sprzedaży, ale też inne takie jak np. ilość wizyt zaplanowanych dla PH w tygodniu. W trakcie analizy przedwdrożeniowej konsultant podpowie, jak podejść do tego w konkretnym scenariuszu. Informacja o postępach realizacji planu sprzedażowego może być też udostępniana przedstawicielom w aplikacji mobilnej. Możemy więc monitorować pracę, ale i motywować poprzez odpowiednie informowanie PH przy minimalnym nakładzie czasu ze strony managera.