O Fanex

Fanex jest polską firmą rodzinna z ponad 30-letnią tradycją. Specjalizuje się w produkcji sosów, przypraw oraz wielu dodatków gastronomicznych dla szerokorozumianej branży HoReCa.

Branża: Artykuły spożywcze
Narzędzie: EMP Mobile
Zintegrowany system ERP: Streamsoft Prestiż
Lokacja: Radonice

Bio klienta

FANEX Sp. z o.o. jest polską firmą rodzinna z ponad 30-letnią tradycją. Jej siedziba mieści się w Radonicach (woj. mazowieckie). Specjalizuje się w produkcji sosów, przypraw oraz wielu dodatków gastronomicznych dla szerokorozumianej branży HoReCa.

W regularnej ofercie posiada około 300 kompozycji produktowych. Specjalizuje się także w tworzeniu produktów na potrzeby marek własnych kluczowych klientów.

Potrzeby handlu codziennego

Największe wyzwania z jakmi zmagała się firma FANEX Sp. z o.o.:

  • Dostęp do aktualizowanych stanów magazynowych.
  • Automatyzacja i integracja obsługi zamówień.
  • Praca z automatycznym raportem należności.
  • Dostęp do bazy dokumentów każdego kontrahenta.
Fanex„Szukaliśmy rozwiązania, które ułatwi codzienną pracę naszym przedstawicielom handlowym, zapewni im wszystkie niezbędne informacje, zautomatyzuje procesy i odciąży inne działy. Aplikacja EMP doskonale wpisuje się w te potrzeby”.
Grzegorz Januszewski
FANEX Sp. z o.o.

Jak produkty EMP odmieniły ten biznes?

  1. Dostęp do informacji – przedstawiciele handlowi posiadają natychmiastowy dostęp do zdjęć, danych produktowych, stanów magazynowych, zamówień, a także dokumentów powiązanych z danym klientem. Mogą przewidywać trendy w zakupach poszczególnych grup klientów.
  2. Należności pod kontrolą – przedstawiciele handlowi mogą przeciwdziałać problemowi, nim on wystąpi.
  3. Sprawniejsza praca z raportami – przedstawiciele handlowi oszczędzają czas, który poświecali na wysyłanie e-maili i kontakty telefoniczne z działami firmy, aby uzyskać aktualne stany sprzedaży i np. móc przydzielić odpowiedni próg rabatowy.
  4. Szybsze przygotowywanie zamówień
„Aplikacja ułatwiła nam również współpracę na linii Szef Regionu z podległymi Doradcami Handlowymi. Informacje mogą być teraz przekazywane bezpośrednio w aplikacji EMP”Grzegorz Januszewski
FANEX Sp. z o.o.

Sprawna wymiana informacji – Dział Sprzedaży i Dział Logistyki

Aplikacja umożliwia ciągły dostęp do aktualnych informacji m.in. stany magazynowe, realizacja zamówień poszczególnych klientów, stan należności.

Funkcja rozrachunków

Stały dostęp do rozliczeń z kontrahentami jest wygodny. Teraz każdy handlowiec ma wgląd do wszystkich rozliczeń z klientami nie musi dzwonić do centrali wcześniej i pytać czy klient nie ma np. zaległości i blokady sprzedaży. Handlowcy są w stanie odpowiednio wcześnie reagować.

Podsumowanie

Wdrożenie aplikacji EMP zintegrowanej z systemem ERP Streamsoft Prestiż ułatwiło znacznie pracę przedstawicieli handlowych w zakresie kontaktów z dystrybutorami, jak i klientami ostatecznymi, a także polepszyło komunikację wewnątrz naszej firmy.

Grzegorz Januszewski
FANEX Sp. z o.o.

Dowiedz się więcej o: