O Tres

Spółka Tres jest jedną z najstarszych, niezależnych firm z sektora AGD i SMK na polskim rynku.

Branża: AGD
Narzędzie: EMP Mobile
Zintegrowany system ERP: Streamsoft, Prestiż
Lokacja: Szczecin

Bio klienta

Tres jest jedną z najstarszych, niezależnych firm z sektora AGD i SMK działających na polskim rynku od 1996 roku.  Dystrybuujemy sprzęt AGD, zlewozmywaki i baterie kuchenne, a także armaturę takich firm jak Bosch, Siemens, Samsung, Beko, AEG, Electrolux, Marmorin czy Teka.

Spółka posiada także marki własne, na czele z czołowym na świecie producentem winiarek – brandem Climadiff oraz marką Berg. Choć nasza siedziba znajduje się w Szczecinie dystrybucja produktów odbywa się na terenie całej Polski.

Trudy handlu codziennego

Największe wyzwania z jakimi zmagała się spółka Tres:

  • Ruchome ceny, zależne od wielkości i podmiotu zamówienia;
  • Brak centralnego systemu zarządzania ofertą;
  • Ograniczony dostęp przedstawicieli handlowych do wybranej oferty;
  • Czasochłonne sporządzanie raportów i wycen indywidualnych;
  • Brak dostępu do aktualnych stanów magazynowych dla mobilnych handlowców;
  • Obciążenie pracowników centrali obowiązkiem przygotowywania ofert.
“Wcześniej w organizacji był problem z ofertowaniem. Raz robili to handlowcy, a raz ze względu na lepszą dostępność do danych robili to pracownicy biura, co powodowało przestoje w innych obowiązkach i wprowadzało dezorganizację.”
Eryk Burzec
Właściciel TRES Sp. z o. o.

Jak produkty EMP odmieniły ten biznes?

  1. Dwukrotnie większe obroty, bez potrzeby powiększania zespołu handlowców.
  2. 32% skuteczności ofertowania.
  3. Czas ofertowania skrócony z 20 minut do 2 minut.
  4. 80% ofert organizowanie jest bezpośrednio u klienta na miejscu.

EMP Mobile do pracy w terenie

Po wstępnym wywiadzie okazało się, że spółka Tres posiada już zaczątek swojej autorskiej aplikacji mobilnej do zarządzania sprzedażą, jednakże dalszy rozwój własnego oprogramowania okazał się nieopłacalny w porównaniu do profesjonalnych rozwiązań dostępnych na rynku. Zaproponowaliśmy wdrożenie u klienta nowoczesnej technologii zarządzania sprzedażą dla handlowców mobilnych – EMP Mobile wraz z platformą dla managerów sprzedaży – EMP Web. Klient posiadał już system ERP Streamsoft Prestiż, dla którego zapewniamy pełną integrację.

“Od dawna wiedzieliśmy, że potrzebujemy takiej aplikacji. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o produkcie EMP Mobile i jej funkcjach od razu zdecydowaliśmy się na implementację.”Eryk Burzec
Właściciel TRES Sp. z o. o.

Funkcja ewidencjonowania wizyt

Dzięki temu, że Właściciel widzi ile dokładnie było wizyt, gdzie odbyła się  i ile trwała konkretna wizyta, czy oferta lub zamówienie zostało przygotowane, może ocenić efektywność pracy poszczególnych handlowców i skuteczniej podejmować strategiczne decyzje.

Raporty

Dzięki wizualnym raportom poziomu sprzedaży, mobilny handlowiec na spotkaniu z kontrahentem może przedstawiać zawsze aktualną ofertę, dopasowaną do dotychczasowego wolumenu zamówień.

Funkcja rozrachunków

Stały dostęp do rozliczeń z kontrahentami jest wygodny. Teraz każdy handlowiec ma wgląd do wszystkich rozliczeń z klientami nie musi dzwonić do centrali wcześniej i pytać czy klient nie ma np. zaległości i blokady sprzedaży.

Przewidywanie przyszłości

W EMP Web zawsze widać jaki jest stan zamówień wszystkich towarów. Aktualny przegląd stanów magazynowych pozwala zaplanować zamówienie na sprzedaż towarów z wyprzedzeniem.

Podsumowanie

Współpraca z producentem EMP firmą Ekspert udoskonaliła cały łańcuch procesu decyzyjnego mobilnych handlowców i managerów sprzedaży. Pracownicy mobilni posiadają teraz dostęp do dokumentów wystawianych przez innych operatorów dla każdego z klientów.

Dzięki centralnemu systemowi zarządzania ofertą z dostępem online – mobilni handlowcy zawsze mają dostęp do aktualnych danych, a managerowie swobodny dostęp do ewidencji wizyt i raportów sprzedaży. Czasochłonne sporządzanie raportów i wycen indywidualnych udało się skrócić prawie dziesięciokrotnie i tym samym odciążyć centralę.

Wdrożenie systemów EMP zaowocowało wzrostem sprzedaży. EMP Mobile to kompleksowe narzędzie, które odmieniło nasz biznes i znacznie ułatwiło nam pracę. Eryk Burzec
Właściciel TRES Sp. z o. o.

Dowiedz się więcej o: