O Piek-Hurt

Piek-Hurt jest polską firmą, zatrudniającą ponad 60 mobilnych handlowców i zaopratrującą przeszło 3 tysiące klientów w artykuły niezbędne dla branży piekarniczej i cukierniczej.

Branża: Artykuły spożywcze
Narzędzie: EMP Mobile
Zintegrowany system ERP: Streamsoft Prestiż
Lokacja: Koszalin

Bio klienta

Firma Piek-Hurt powstała w 1994 r. Nasza działalność jest związana z zaopatrzeniem piekarni, cukierni, gastronomii w surowce do produkcji oraz drobny sprzęt dla branży piekarniczo-cukierniczej. W 2000 r. utworzono osobny dział zaopatrujący słodką gastronomię, a w 2010r. słoną gastronomię.

Na ten moment firma zatrudnia ponad 200 pracowników, w tym 60 handlowców terenowych.

Potrzeby handlu codziennego

Największe wyzwania z jakimi zmagała się firma Piek-Hurt:

  • Planowanie wizyt u klientów i optymalizacja tras.
  • Automatyzacja i integracja obsługi zamówień.
  • Bieżący dostęp do bazy kontrahentów i zamówień.
Piek-Hurt„Szukaliśmy rozwiązania, które ułatwi codzienną pracę naszym przedstawicielom handlowym, zapewni im wszystkie niezbędne informacje, zautomatyzuje procesy i odciąży inne działy. Aplikacja EMP doskonale wpisuje się w te potrzeby”.
Anetta Doliwa
Piek-Hurt

Jak produkty EMP odmieniły ten biznes?

  1. Dostęp do informacji – przedstawiciele handlowi posiadają natychmiastowy dostęp do zdjęć, danych produktowych, stanów magazynowych, zamówień, a także dokumentów powiązanych z danym klientem. Mogą przewidywać trendy w zakupach poszczególnych grup klientów.
  2. Należności pod kontrolą – przedstawiciele handlowi mogą przeciwdziałać problemowi, nim on wystąpi.
  3. Sprawniejsza praca z raportami – przedstawiciele handlowi oszczędzają czas, który poświęcali na wysyłanie e-maili i kontakty telefoniczne z działami firmy, aby uzyskać aktualne stany sprzedaży i np. móc przydzielić odpowiedni próg rabatowy.
  4. Planowanie wizyt u klientów – przedstawiciele handlowi mają wszystko pod kontrolą. W jednym miejscu mają wszystkie zaplanowane wizyty, informacje o klientach i kartoteki zamówionych przez nich towarów.

Sprawna wymiana informacji – Dział Sprzedaży i Dział Logistyki

Aplikacja umożliwia ciągły dostęp do aktualnych informacji m.in. stany magazynowe, realizacja zamówień poszczególnych klientów, stan należności.

Funkcja rozrachunków

Stały dostęp do rozliczeń z kontrahentami jest wygodny. Teraz każdy handlowiec ma wgląd do wszystkich rozliczeń z klientami nie musi dzwonić do centrali wcześniej i pytać czy klient nie ma np. zaległości i blokady sprzedaży. Handlowcy są w stanie odpowiednio wcześnie reagować.

Obejrzyj video case study

Podsumowanie

Nasze poprzednie rozwiązanie było przestarzałe. Potrzebowaliśmy nowego elastycznego narzędzia, które sprosta wymaganiom rynku. Aktualnie dzięki aplikacji EMP nasi handlowcy są w stanie szybciej składać zamówienia, a one trafiają bezpośrednio do naszego systemu ERP. Nasi handlowcy mają teraz dostęp do bieżących stanów magazynowych i informacjach o klientach.

Paweł Maciejewski
Piek-Hurt

Dowiedz się więcej o: