O Dakoma

DAKOMA Sp. z o.o. to średniej wielkości przedsiębiorstwo przemysłu skórzanego zajmujące się m.in. produkcją preparatów do czyszczenia, pielęgnacji i renowacji produktów skórzanych.

Branża: Przemysł skórzany
Narzędzie: EMP Mobile
Zintegrowany system ERP: SAGE ERP
Lokacja: Wiązowna

Bio klienta

DAKOMA Sp. z o.o. to średniej wielkości przedsiębiorstwo przemysłu skórzanego zajmujące się m.in. produkcją preparatów do czyszczenia, pielęgnacji i renowacji produktów skórzanych.

Największą rozpoznawalność przyniosła im ich wiodąca linia produktów do pielęgnacji obuwia COCCINÉ, wprowadzona na rynek przy współpracy z włoskim dystrybutorem GIRBA. W ofercie znajdziemy również szeroką gamę wkładek do obuwia. Seria produktów profilaktycznych Anatomic Line uzyskała pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia.

Trudy handlu codziennego

Największe wyzwania z jakmi zmagała się Potrzeby DAKOMA Sp. z o.o.:

  • Zredukowanie pracy PH, na którą tracą zbyt wiele czasu;
  • Poprawa wewnętrznej komunikacji i obiegu informacji;
  • Narzędzie do rejestrowania dokładnych działań, przedstawicieli, sklepów i konkurencji;
  • Skrócenie czasu trwania wizyt przedstawicieli handlowych;
  • Automatyzacja i integracja obsługi zamówień;
Dakoma„System EMP to realne zmniejszenie ilości pracy PH – Dzięki nowemu systemowi handlowcy nie tracą czasu na potwierdzanie zamówień i sprawdzanie wykonania planów sprzedaży. Wszelkie informacje dostępne są na bieżąco, co oszczędza im mniej więcej godzinę dziennie.”
Tomasz Pojawa,
specjalista ds.PR w firmie Dakoma

Jak produkty EMP odmieniły ten biznes?

  1. Redukcja obowiązków PH – przedstawiciele oszczędzają godzinę dziennie, dzięki czemu są w stanie odwiedzić kilku klientów więcej w skali tygodnia
  2. Sprawniejsze przygotowywanie zamówień
  3. Łatwiejsze planowanie ekonomicznej trasy, dzięki czemu sprzedawca nie marnuje paliwa
  4. Centrala na bieżąco otrzymuje raporty niezbędne do analizy danych i prowadzenia rozliczeń

EMP Mobile do pracy w terenie

Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, DAKOMA Sp. z o.o. musiała stawić czoła trudnościom, które są naturalnym następstwem na tym etapie. Po dogłębnej analizie zdiagnozowano, że problem leży w wewnętrznym przepływie informacji (informacje i raporty z opóźnieniem trafiały do centrali) oraz ilości pracy przedstawicieli handlowych (dotychczasowym system raportowania, potwierdzenia zamówień, wykonywania planów sprzedażowych), która pochłaniała zbyt wiele czasu, przez co odwiedzanych było mniej klientów. Brakowało również narzędzia do rejestrowania dokładnych działań, przedstawicieli, sklepów i konkurencji. Ze względu na funkcje, które rozwiązywały wszystkie dotychczasowe problemy, DAKOMA zdecydowała się na EMP Mobile.

„Handlowcy tracili sporo czasu na potwierdzanie zamówień i sprawdzaniu wykonania planów sprzedaży oraz na sporządzanie raportów po wizytach u klientów”Tomasz Pojawa,
specjalista ds. PR Dakomy

Podgląd aktywności przedstawicieli i rejestrowanie działań

Aplikacja umożliwia stały dostęp do informacji na temat działań podjętych przez przedstawiciela w danej lokalizacji. Łatwo prześledzisz trasę, bądź sprawdzisz zaproponowaną ofertę.

Przegląd historii transakcji i oferty

EMP to dla przedstawicieli handlowych podręczna encyklopedia sprzedaży, przewodnik po aktualnych promocjach i informator na temat stanu relacji z kontrahentami.

Funkcja rozrachunków

Stały dostęp do rozliczeń z kontrahentami jest wygodny. Teraz każdy handlowiec ma wgląd do wszystkich rozliczeń z klientami nie musi dzwonić do centrali wcześniej i pytać czy klient nie ma np. zaległości i blokady sprzedaży.

Podsumowanie

Mamy nadzieję na dalszy rozwój aplikacji i dopasowanie jej do naszych, czyniąc to we współpracy z firmą EKPERT gdzie jak nam się wydaje – znaleźliśmy partnera wsłuchującego się w nasze pomysły.Tomasz Pojawa,
specjalista ds.PR w firmie Dakoma

Dowiedz się więcej o: