Z jakimi systemami ERP możesz zintegrować oprogramowanie EMP?

Z jakimi systemami ERP możesz zintegrować oprogramowanie EMP i jak to zrobić?

 

Oprogramowanie EMP można zintegrować z większością systemów ERP dostępnych na rynku, a szczególnie z Enova, Streamsoft Verto, Streamsoft Prestiż i Symfonia, Subiekt GT. Sprawdź, jak wygląda taka integracja, ile kosztuje i czy Twój system będzie kompatybilny z EMP.

 

Czym jest system ERP?

 

Zanim przejdziemy do kwestii integracji EMP z systemami ERP, warto przybliżyć w skrócie definicję ERP. Systemy ERP (skrót od Enterprise Resources Planning) to nic innego jak specjalne zestawy narzędzi służących do zarządzania firmą. System ERP jest skomplikowanym oprogramowaniem zbierającym i weryfikującym dane dotyczące działania firmy, pozwala na stałą kontrolę i umożliwia podejmowanie lepszych decyzji biznesowych.

 

System ERP możemy zintegrować z różnego rodzaju dodatkowymi systemami i działać z nimi na zasadzie synergii. Takie systemy można wdrażać w firmach o różnych profilach działalności – zarówno w firmach produkcyjnych, jak i związanych z handlem czy dystrybucją. Systemy ERP można też niemalże dowolnie rozbudowywać o kolejne rozwiązania, w tym dedykowane oprogramowanie i gotowe narzędzia wspomagające działanie firmy. Jednym z takich narzędzi jest mobilna platforma wsparcia sprzedaży EMP.

Integracja EMP z systemami ERP

 

Integracja z systemami ERP to zagadnienie bardzo rozbudowane i obejmujące wiele skomplikowanych aspektów. Oprogramowanie EMP integrujemy zwykle z poniższymi systemami.

 

  • Enova – ten system pozwala na dokładne kontrolowanie finansów firmy, prognozowanie zysków i planowanie wydatków w branżach usługowej, handlowej i produkcyjnej.
  • Symfonia – to oprogramowanie dla biznesu dysponuje modułami do fakturowania, księgowości, kadr i płac oraz obsługi produkcji. Dodatkowo Symfonia pozwala na wykonywanie analiz i amortyzację środków trwałych.
  • Streamsoft Verto – system ten jest przeznaczony dla firm zajmujących się sprzedażą przez internet i dedykowany do zarządzania różnego rodzaju projektami.
  • Streamsoft Prestiż – ten system jest skierowany do średnich i dużych firm, oferując między innymi bardzo rozbudowane narzędzia do zarządzania produkcją i rozrachunkami oraz do monitorowania efektów pracy i przygotowywania zaawansowanych raportów.
  • Subiekt GT – nowoczesny system, który sprawnie wspomoże całkowitą obsługę działu handlowego, punktu usługowego itp.

 

Co, jeśli dysponujesz innym systemem ERP?

 

Oprogramowanie EMP można zintegrować również z innymi systemami, ale w każdym z takich przypadków konieczna jest wcześniejsza analiza.. Oprogramowanie EMP jest nowoczesne, więc zintegrowanie go z przestarzałymi systemami mogłoby być bardzo trudne lub wręcz awykonalne. Z reguły EMP można zintegrować z innymi popularnymi systemami ERP, ale wtedy klienci muszą partycypować w kosztach integracji. Lista programów, z jakimi integruje się EMP, jest stale rozwijana, dzięki czemu nasze rozwiązanie może docierać do coraz większej liczby firm z różnych branż.

 

Ile trwa wdrożenie systemu EMP w firmie?

 

Czas wdrożenia oprogramowania EMP jest zależny od ilości danych, jakie trzeba zsynchronizować i oczekiwań konkretnego klienta. Podstawowe wdrożenie aplikacji EMP w wersji Basic trwa ok. 2 dni, ale w przypadku bardziej złożonych wdrożeń trzeba być przygotowanym na integrację trwającą około tygodnia. Wdrożenie nie wpływa jednak w żaden sposób na działanie firmy. Wszyscy pracownicy mogą w tym czasie wykonywać swoje normalne czynności, bez żadnych przestojów, a więc nie mowy o jakichkolwiek stratach finansowych. W większości przypadku kompleksowe wdrożenie systemu trwa do 5 dni.

 

Oczywiście samo wdrożenie to nie wszystko. Po  integracji oprogramowania EMP z systemem ERP firmy konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich szkoleń dla pracowników. Pracownicy uczą się poprawnego korzystania z systemu EMP i osiągania dzięki niemu jak najlepszych efektów w pracy.

 

Oprogramowanie EMP jest dostarczane „w chmurze”, dzięki czemu firma, która chce je wdrożyć, nie musi dysponować własnym działem IT. Wszystkie dane są przehowujemy na naszych serwerach, a dzięki rozbudowanym zasobom informatycznym jesteśmy w stanie na bieżąco dbać o funkcjonalność systemu, serwisować go i obsługiwać. Oprogramowanie EMP jest udostępniane na zasadzie dostępu do funkcjonalności serwisu – udzielany jest w zamian za wnoszenie cyklicznych (comiesięcznych) opłat licencyjnych.

 

 

Koszt wdrożenia oprogramowania EMP

 

Wyceny dokonuje się indywidualnie, biorąc pod uwagę branżę, wielkość firmy, jej ofertę, liczbę pracowników i oczekiwania. Cena wdrożenia podstawowej wersji oprogramowania EMP to 1500zł. Dzięki aplikacji EMP jeden handlowiec może wygenerować w miesiącu obrót większy średnio o 12,5 tys. zł. Dzięki stosunkowo niewielkim nakładom finansowym można osiągnąć bardzo dobre i co najważniejsze trwałe rezultaty w postaci wyższych obrotów.

 

Podsumowanie

 

EMP integruje się z najpopularniejszymi systemami ERP na rynku. Nasz system do zarządzania działem sprzedaży to rozwiązanie bardzo uniwersalne, ale jednocześnie dostosowane do potrzeb i oczekiwań klienta. Do każdego wdrożenia systemu podchodzimy w sposób indywidualny, oceniając wiele kluczowych dla  kontrahenta aspektów. To pozwala nam dostosować system w taki sposób, by najlepiej odpowiadał charakterystyce konkretnej branży oraz celom i sposobom funkcjonowania danej firmy. Aplikacja EMP jest przez cały czas rozwijana i zyskuje nowe funkcjonalności, a dzięki temu pozwala wydajnie wspomagać działanie firm, w tym zarządzanie zespołami handlowymi i sprzedażą w terenie. Koszt wdrożenia aplikacji EMP jest znacznie niższy niż zyski, które firmy mogą osiągnąć bezpośrednio po wdrożeniu, a więc wybór tego rozwiązania to jeden z najlepszych kroków pozwalających budować konkurencyjność przedsiębiorstwa.

 

Tagi