Prezentacja towarów u klientów krok po kroku – możliwości EMP

Prezentacja towarów u klientów krok po kroku – możliwości aplikacji EMP Mobile

 

Umiejętne zaprezentowanie towarów klientom to dla przedstawiciela handlowego  klucz do sukcesu. Co jednak zrobić, kiedy oferta jest bardzo rozbudowana, ceny ruchome a progi rabatowe zróżnicowane ? Wyjścia są dwa – przedstawiciel może próbować zapanować na ofertowaniem, wykorzystując jedynie nabyte umiejętności (co często kończy się z różnym skutkiem) lub zastosować EMP Mobile –aplikację dedykowaną dla handlowca pracującego w terenie.

 

Wszystkie towary w jednym miejscu dzięki EMP Mobile

 

Aplikacja dla mobilnego przedstawiciela handlowego EMP Mobile jest zintergowana z systemem ERP użytkowanym w firmie. Zawiera ona między innymi zakładkę Towary, w której handlowiec może znaleźć wszystkie produkty z oferty firmy.  Ułatwia ona zdalny dostęp do aktualnej oferty oraz wszystkich szczegółów każdego z oferowanych produktów. Przedstawiciel widzi pełną, alfabetycznie skatalogowaną  listę towarów

 

Każdy produkt dostępny w zakładce Towary może mieć wprowadzoną dokładną specyfikację, a także zdjęcia. Oprócz nazwy towaru aplikacja EMP pokazuje jego indeks, numer EAN (europejski kod towaru), stan magazynowy, liczbę produktów w opakowaniu zbiorczym, a także wagę, cenę, marżę na danym produkcie oraz próg rabatowy dla danego produktu. Wszystkie informacje o wybranym towarze są zawsze w smartfonie handlowca , stąd wie , ile danego towaru i w jakiej cenie może zaoferować klientowi.

 

Skuteczność handlowca korzystającego z aplikacji EMP

 

Po wdrożeniu EMP skuteczność oferowania może wzrosnąć nawet o 30%, a doświadczenia naszych dotychczasowych klientów pokazują, że wzrost skuteczności może być  jeszcze wyższy. Wzrost skuteczności może doprowadzić nawet do podwojenia obrotu, przy czym czas i nakłady na wdrożenie oprogramowania EMP są minimalne w porównaniu do efektów, jakie można dzięki niemu osiągnąć.

 

Na stronie https://emp365.eu/kalkulator-korzysci/ możesz sprawdzić, ile potencjalnie zaoszczędzisz, korzystając z EMP. Dane z kalkulatora nie pozostawiają złudzeń co do tego, że inwestycja w nasze rozwiązanie to jedna z najlepszych decyzji, jakie możesz podjąć w swoim biznesie.

 

Jak prezentować towary przy użyciu aplikacji EMP?

 

Prezentacja towarów z użyciem aplikacji EMP Mobile jest nie tylko prosta, ale i bardzo skuteczna. Towary można wyszukiwać na dwa sposoby:

 

  • wpisując w pole wyszukiwania nazwę wybranego produktu;
  • skanując kod kreskowy konkretnego produktu przy użyciu aparatu fotograficznego wbudowanego w urządzenie.

 

W przypadku większej liczby produktów można zawęzić wyniki ręcznego wyszukiwania, korzystając z filtrów, np. nazwy, producenta, stanu magazynowego czy kategorii produktu.

 

Aplikacja EMP Mobile pozwala odejść od tradycyjnej prezentacji za pomocą folderów i innych materiałów reklamowych które mogą być kosztowne, zwłaszcza w przypadku często aktualizowanej oferty. Katalogi i broszury często nie obejmują też wszystkich potrzebnych informacji o produkcie, a w szczególności  informacji o stanach magazynowych, co jest w ujęciu ofertowania szczególnie ważne.

 

Dzięki EMP prezentacja oferty jest skuteczniejsza. Przedstawiciel podczas każdej wizyty ma możliwość zaprezentowania klientowi dokładnie tych towarów, które znajdują się obecnie w ofercie, a dodatkowo dzięki aktualizacjom w czasie rzeczywistym handlowiec wie, ile danego produktu znajduje się obecnie na magazynie. Prezentacja oferty jest bardzo dokładna, dlatego że można podać klientowi wszystkie cechy wybranych produktów, w tym ceny i możliwe rabaty. Ważnym aspektem jest również możliwość prezentacji zdjęć produktów. Często klienci chcą wiedzieć, jak wygląda dany produkt lub opakowanie zbiorcze, gdyż strona wizualna jest dla nich jedną z najważniejszych cech , zaraz po cenie produktu.

 

Opisy produktów w aplikacji

 

Mobilny handlowiec może prezentować niezdecydowanym klientom również opisy wybranych produktów. Opisy producentów uwzględniają dokładną specyfikę towarów, a dodatkowo przygotowane są merytorycznie i jednocześnie tak, by przekonywały do zakupu. Prezentacja opisów odbywa się głównie w przypadku droższych, specjalistycznych lub wielowariantowych towarów. Prezentacji opisu wymagają też nowości rynkowe, produkty innowacyjne lub nowe wersje znanych już towarów.

 

Filmy prezentujące poszczególne produkty

 

Zakładka Towary zawiera również URL-e, które pozwalającą zaprezentować klientowi stronę internetową danego produktu, stronę producenta towaru lub film promujący zalety tego towaru.

 

Kompleksowa prezentacja towarów kluczem do sukcesu sprzedawcy

 

Stworzenie doskonałego produktu to nie wszystko. Trzeba ten produkt jeszcze umieć sprzedać, a zrozumiałe jest, że przedstawiciel nie będzie w stanie zapamiętać całej oferty i poszczególnych cech konkretnych produktów. Bazowanie na samych folderach też nie ułatwia ofertowania,gdyż oferty stale się zmieniają, a przedstawiciele nie mogą śledzić wszystkich zmian na bieżąco. Dostęp do pełnej listy zawsze aktualnych produktów ułatwia proponowanie klientom dokładnie tych towarów, jakie przedstawiciel chce sprzedać. Dodatkowo wielu przedstawicieli nieznających dokładnie stanów magazynowych „dla bezpieczeństwa” oferuje klientom nieco mniejsze ilości towarów, niż te, które faktycznie znajdują się w magazynach. Dostęp do informacji o faktycznych stanach magazynowych pozwala uniknąć niezamierzonego sabotowania sprzedaży.

 

Podsumowanie

 

Sposób, w jaki przedstawiciel handlowy zaprezentuje ofertę klientowi, w znaczny sposób wpływa na rezultat ofertowania. Twierdzenie, że zwiększenie obrotu jest możliwe głównie dzięki zatrudnianiu dodatkowych handlowców, nie jest prawdą. Równie dobre efekty można osiągnąć poprzez optymalizację pracy przedstawicieli, w tym dzięki umiejętnemu – dokładnemu i atrakcyjnemu prezentowaniu oferty. Nieocenioną pomocą dla przedstawicieli handlowych. jest aplikacja mobilna EMP Mobile. Rozbudowana w aplikacji zakładka Towary stanowi swoisty katalog wszystkich produktów firmy i dostarcza szczegółowych danych o towarach oraz aktualnych informacji o cenach, rabatach i dostępności poszczególnych pozycji.

 

Tagi