Jak zwiększyć efektywność przedstawicieli handlowych?

Ekspert Sprzedaży – odcinek 1 : „Jak zwiększyć efektywność przedstawicieli handlowych?”

 

 

Efektywność pracy to jeden z najważniejszych wskaźników, który informuje nas o tym, czy działania podejmowane przez poszczególnych pracowników w firmie są wystarczająco opłacalne i skuteczne. Każda firma nastawiona jest przede wszystkim na osiąganie zysku, dlatego warto, żeby cyklicznie przyglądała się efektywności swoich pracowników i tego, w jaki sposób pracują.

O tych tematach bardzo często rozmawiamy z naszymi klientami. Dotyczy to głównie czasu, jaki handlowcy poświęcają na raportowanie wizyt i „wklepywanie” zamówień do systemów ERP. W niektórych firmach przedstawicielom brakuje czasu, aby w ciągu dnia wykonać wszystko, co zaplanowali. Biorą więc sporo nadgodzin.

Skąd się biorą te nadgodziny? Po prostu – po całym dniu wizyt u klientów przedstawiciel handlowy jedzie do domu/hotelu i zamiast odpoczywać – otwiera laptopa, by przesłać do centrali zamówienia, raportować, spisywać notatki i planować trasy na następny dzień…

Nie brzmi to dobrze, prawda? Jak temu zaradzić?

Z pomocą przychodzi system SFA, który rozwiązuje ten problem w zasadzie od razu, ponieważ większość czynności realizowanych w nadgodzinach handlowcy mogą wykonywać już podczas wizyt:

  • Aplikacja mobilna raportuje wizyty natychmiast po ich wykonaniu,
  • Handlowiec składa zamówienie w telefonie na miejscu u klienta i od razu wysyła do systemu ERP lub dystrybutora,
  • Notatkę do wizyty może zrobić na miejscu – dyktując ją do telefonu,
  • Łatwo – w dosłownie kilka chwil – planuje trasę na kolejne dni

To tylko kilka funkcjonalności aplikacji, które pokazują, jak ważne jest wyposażanie zespołu we właściwe narzędzia wspierające sprzedaż.

Jeżeli drogi Czytelniku znasz firmę z takim problemem, to skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy 🙂

Namiary na nas znajdziesz tutaj – zadzwoń, napisz maila lub wypełnij formularz. 

albo:

Umów się na bezpłatną prezentację SFA

Do zobaczenia!

Tagi