Ile zaoszczędzisz korzystając z oprogramowania EMP?

Ile czasu i pieniędzy zaoszczędzisz, korzystając z oprogramowania EMP?

 

Oprogramowanie EMP to kolejny, ale tym razem niemalże darmowy pracownik w Twojej firmie. Pracownik, który nie korzysta z urlopu, nie choruje i nie ma gorszych dni – jest zawsze wydajny, skuteczny i maksymalnie zaangażowany. Mobilna aplikacja dla handlowców EMP to prawdziwa rewolucja w prowadzeniu firmy i najlepsza pomoc w sprostaniu potrzebom zmieniającego się rynku.

 

EMP pozwala oszczędzać czas

 

EMP to nowoczesne narzędzie pozwalające scentralizować sprzedaż i oszczędzić czas na wykonaniu czasochłonnych,  powtarzalnych czynności. Przedstawiciel handlowy codziennie wykonuje szereg czynności, a zaplanowanie każdej z nich z osobna zajmuje cenny czas.Dzięki wykorzystaniu oprogramowania EMP handlowcy mogą przyspieszyć wiele z wykonywanych codziennie zadań. Mobilna aplikacja dla handlowców EMP pozwala na zautomatyzowanie procesów związanych z wizytami handlowców i z obsługą zamówień. Przedstawiciel korzystający z EMP może w czasie pracy wykonać więcej czynności, niż dotychczas, bez pośpiechu i ryzyka związanego z pomyłkami.

 

Faktyczna optymalizacja czasu po wdrożeniu oprogramowania EMP

 

Największymi problemami handlowców zatrudnionych w firmach dysponujących rozbudowanymi ofertami są ruchome ceny, konieczność poświęcenia dużej ilości czasu na sporządzanie raportów, czasochłonne wyceny i brak dostępu do aktualnych stanów magazynowych. Do tego jeszcze problemy z koniecznością delegowania wycen do pracowników centrali i ograniczony dostęp do pełnej oferty. Czynniki te zestawione razem stanowią utrudnienie w działaniu firmy.

 

Dzięki zastosowaniu oprogramowania EMP można skrócić czas ofertowania z 20 do zaledwie 2 minut – co podkreślają klienci,  dotychczasowi użytkownicy systemu. Dodatkowo firmy korzystające z systemu EMP notują skuteczność ofertowania większą nawet o 32%, co z kolei przekłada się na wyższe obroty.

 

Warto dodać, że czas potrzebny na przygotowanie raportów i rozrachunków można z EMP skrócić aż 10-krotnie, a w zaoszczędzonym czasie handlowcy mogą się zająć pozyskiwaniem kolejnych klientów i poświęcać więcej czasu obecnym. Dzięki oszczędności czasu przedstawiciele handlowi skupiają się w głównej mierze na realizacji celów  firmy.

 

Przedstawiciele handlowi korzystający z aplikacji EMP:

  • wiedzą, jakich klientów mają odwiedzić danego dnia i nie muszą planować wizyt każdorazowo;
  • wiedzą, jakie zadania muszą wykonać danego dnia;
  • widzą aktualizowane na bieżąco stany magazynowe wszystkich produktów;
  • mogą łatwo sprawdzić wszelkie rozliczenia z klientami;
  • wiedzą, jakich progów rabatowych muszą się trzymać w przypadku konkretnych klientów;
  • mogą śledzić pełną historię współpracy firmy z danym klientem;
  • mają możliwość atrakcyjnego i przede wszystkim szybkiego zaprezentowania klientom oferty firmy.

 

Handlowiec nie musi planować każdego dnia wizyt, dzwonić do centrali w celu weryfikacji transakcji, upewniania się co do stanów magazynowych czy doinformowania w kwestii wysokości rabatów. Wszystkie informacje ma w jednym miejscu – w smartfonie, a dostęp
do nich jest możliwy zarówno po połączeniu się z Internetem, jak i w trybie offline.

 

Wykorzystanie systemu EMP pozwala oszczędzać czas nie tylko handlowcom, ale i managerom, którzy nie muszą czekać na raporty i sprawozdania. Managerowie mają w każdej chwili bezpośredni dostęp do wszystkich informacji związanych ze sprzedażą – liczby odwiedzonych przez danego przedstawiciela punktów, liczby zamówień, wielkości obrotu wygenerowanego w ciągu danego dnia, tygodnia czy miesiąca i wielu innych cennych danych.

 

Łatwa obsługa EMP to dodatkowa oszczędność czasu

 

Oszczędność czasu dzięki korzystaniu z aplikacji EMP wynika nie tylko ze wspomnianej automatyzacji wielu procesów, ale też z łatwości obsługi samej aplikacji. EMP jest zaprojektowana tak, by można było z niej korzystać bardzo intuicyjnie. Mobilny system sprzedaży jest podzielony na kilka zasadniczych kategorii, a użytkownik ma dodatkowo możliwość dostosowania widoków do swoich preferencji i tym samym łatwiejszego odnajdywania tych informacji, na których mu najbardziej zależy.

 

EMP pozwala oszczędzać pieniądze

 

System EMP dedykowany handlowcom, został stworzony w taki sposób, by pomagać firmom w oszczędzaniu pieniędzy,a  oszczędności te są mierzalne.. Handlowcy korzystający z oprogramowania EMP oszczędzając czas, zwiększają też obroty firmy. Zakładając, że każdy handlowiec przeznacza dziennie średnio 1 godzinę na powtarzalne czynności, to w skali miesiąca daje to 12,5% czasu, który można określić, jako zmarnowany. Przy założeniu, że handlowiec generuje miesięcznie obrót w wysokości ok. 100 000 zł, firma przez brak optymalizacji traci w miesiącu aż 12,5 tys. złotych. Jeśli handlowców jest 5, daje to stratę w wysokości 62,5 tys., a jeśli 10, to strata może wynosić aż 125 tys. zł. Analogicznie, po wdrożeniu oprogramowania EMP obrót każdego handlowca może być w miesiącu większy o 12,5 tys. zł.

 

Podsumowanie

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że każda firma traci przede wszystkim na powtarzalnych czynnościach, bo one zajmują sporo czasu. Każda godzina pracy handlowca jest cenna, bo w ciągu tej godziny przedstawiciel może znaleźć klienta, który złoży duże zamówienie. Niektórych czynności co prawda nie da się zautomatyzować, bo przedstawiciel musi je wykonywać każdorazowo samodzielnie, ale jest wiele takich, dla których system EMP okaże się niezastąpiony.

Aplikacja EMP jest uniwersalna, a więc zastępuje nawet kilka różnych aplikacji. Uniwersalność to kolejna oszczędność, bo firma nie musi inwestować w wiele rozwiązań – wystarczy w jedno, ale kompleksowo rozwiązujące różne problemy. EMP łączy w sobie wszystko, co jest potrzebne handlowcowi do skutecznej sprzedaży i jednocześnie ułatwia analizę danych i ocenę kondycji firmy.

 

Tagi