EMP Mobile – największe zalety systemu zarządzania sprzedażą

EMP Mobile – największe zalety systemu zarządzania sprzedażą

 

Efektywność pracy handlowca zależy od jego umiejętności i narzędzi, z jakich korzysta. Jednym z takich zaawansowanych narzędzi jest system zarządzania sprzedażą EMP Mobile. Ta aplikacja dla handlowców powstała w celu ułatwiania sprzedaży i sprawniejszego zarządzania pracą przedstawicieli bez względu na to, jaki asortyment sprzedają i na jakim terenie pracują.

 

 1. Jedno kompleksowe narzędzie pracy

 

Handlowiec wykorzystujący aplikację EMP Mobile nie musi korzystać jednocześnie z kilku narzędzi – osobnego do planowania tras i kolejnych do prezentowania oferty czy przygotowywania raportów sprzedaży. System zarządzania sprzedażą EMP Mobile jest kompleksowym narzędziem wyposażonym we wszystkie niezbędne moduły. Jedna aplikacja bazująca na systemie ERP obejmuje bazę klientów, plany tras, pełną ofertę firmy, możliwość tworzenia dokumentów, raporty aktywności i narzędzia analityczne ułatwiające podsumowanie każdego dnia pracy.

 

 1. Łatwa instalacja na smartfonie i tablecie

 

Aplikacja EMP Mobile jest dostosowana do smartfonów i tabletów działających z systemami Android, więc handlowiec nie musi wozić ze sobą nieporęcznego laptopa. Może korzystać z urządzeń, które i tak zawsze ma przy sobie. Smartfon jest poręczny i zajmuje mało miejsca natomiast tablet jest wygodny przy prezentacji oferty, czego nie można powiedzieć o laptopie. Sama instalacja aplikacji nie jest trudna, a wprowadzenie poszczególnych danych nie wymaga szczególnych umiejętności. Podstawowe dane, takie jak towary, ich ceny, marże i trasy zaplanowane przez managera są pobierane automatycznie z serwera i systemu ERP wdrożonego w danym przedsiębiorstwie.

 

 1. Możliwość indywidualnej konfiguracji systemu

 

Handlowiec może dostosować wygląd ekranów poszczególnych narzędzi aplikacji do własnych preferencji. Aplikacja EMP Mobilne pozwala określić zawartość poszczególnych kolumn na liście klientów, ustalić definicję ceny czy rozmiar tekstu w poszczególnych tabelach.

 

 1. Możliwość korzystania z geolokalizacji i trybu offline

 

Podczas korzystania z systemu zarządzania sprzedażą EMP Mobile handlowiec nie jest uzależniony od dostępu do sieci internetowej. Aplikacja jest tak zaprojektowana, by działać funkcjonalnie również w trybie offline. Po ponownym połączeniu z siecią wszystkie nowe dane synchronizują się automatycznie wg ustawień lub możliwe jest ręczne wymuszenie aktualizacji.

Ważna jest też funkcjonalność umożliwiająca geolokalizację. Funkcja ta pozwala przedstawicielowi sprawdzić, jaki dystans dzieli go od celu i gdzie znajduje się miejsce docelowe. Geolokalizacja przełącza się na mapy Google i prowadzi bezpośrednio do celu.

 

 1. Łatwość zaprezentowania oferty

 

Aplikacja EMP Mobile umożliwia dostęp do pełnej oferty firmy, dzięki czemu mobilny handlowiec może zaprezentować klientowi dostępne produkty oraz poinformować go o aktualnych promocjach, rabatach i warunkach współpracy, a także stworzyć dla niego indywidualną ofertę. Jedną z funkcjonalności znacznie oszczędzających czas jest też możliwość wyszukania produktu po jego kodzie kreskowym. Wystarczy zbliżyć smartfona z czytnikiem do kodu kreskowego umieszczonego na opakowania. Produkt oznaczony tym kodem zostanie wyszukany wraz z pełną specyfikacją i ceną. Wartą uwagi zaletą aplikacji jest też automatyczna synchronizacja danych dotyczących stanów magazynowych. Dzięki niej handlowiec jest zawsze na bieżąco z aktualną ofertą firmy i proponuje klientom dostępne produkty.

 

 1. Intuicyjny interfejs aplikacji

 

Aplikacja dla mobilnego przedstawiciela handlowego EMP Mobile jest łatwa w obsłudze i intuicyjna. Wszystkie funkcjonalności zostały pogrupowane do kilku kategorii.

 

 • Klienci –kategoria ta obejmuje bazę klientów wraz z nazwami firm, adresami, numerami telefonów, adresami e-mailowymi, NIP-ami, progami rabatowymi i formami płatności. Przedstawiciel może dokonywać aktualizacji danych klientów, np. kiedy zmienią adres siedziby firmy i przeglądać historie współpracy z wybranymi klientami.
 • Towary – w tej kategorii znajduje się pełna oferta produktowa ze zdjęciami poszczególnych produktów, informacjami o stanach magazynowych, cechach produktów i ich opakowaniach, a także wysokościach marż. Informacje zawarte w tej sekcji aplikacji spełniają funkcję informacyjną zarówno dla samego handlowca i służą prezentacji produktów klientom.
 • Dokumenty – w tej zakładce przedstawiciel może sprawdzić status zamieszczonych przez siebie dokumentów.
 • Aktywności – zakładka zawierająca zbiór informacji o wszystkich działaniach handlowca w poszczególne dni – wizytach i wykonanych telefonach wraz z danymi dotyczącymi odwiedzanych miejsc i ewentualnego czasu trwania wizyt.
 • Trasy – w zakładce tras handlowiec może ustalić konkretne trasy na wybrane dni tygodnia czy innego zdefiniowanego okresu. Mogą to też być trasy zaplanowane przez managera.
 • Raporty – w tej zakładce handlowiec ma dostęp do raportów aktywności i rozrachunków. Zakładka obejmuje też odgórnie zdefiniowane raporty z planów sprzedaży (w tym procentowego wykonania planu), planów wizyt i procentowego udziału klientów.

 

 1. Szybkie wprowadzenie nowego handlowca do pracy

 

Dzięki aplikacji EMP Mobile wdrożenie handlowca z jego zadania jest niemalże automatyczne. Dla firmy oznacza to krótszy czas przygotowywania nowego pracownika do pełnienia przyszłych obowiązków, a tym samym oszczędność czasu i pieniędzy. Przedstawiciel nie musi zapamiętywać lub zapisywać informacji związanych z rabatami czy terminami ani planować tras ręcznie – wszystko ma w jednym narzędziu, a to minimalizuje ryzyko pomyłek.

 

Podsumowanie

Mobilny system sprzedaży EMP Mobile to rozwiązanie skrojone na miarę nowoczesnych firm. Uniwersalność, a jednocześnie wszechstronność tej aplikacji jest pomocna na każdym etapie pracy. Od planowania wizyt, przez efektywne prezentowanie oferty klientom, a kończąc na dostawach i kwestiach związanych z płatnościami. Nie ma wątpliwości co do tego, że obrót generowany przez przedstawicieli jest zależny od metod ich pracy. To dlatego firma powinna dążyć do tego, by wyposażyć swoich pracowników w jak najskuteczniejsze narzędzia – najlepiej we wszechstronną aplikację EMP.

Tagi