EMP Mobile – łatwe wdrożenie nowego pracownika
W dynamicznej firmie, która działa w branży handlowej, zespół przedstawicieli co jakiś czas ulega rotacji. Jeden pracownik z różnych powodów rezygnuje ze współpracy, więc na jego miejsca zatrudniamy nową osobę. Lecz co się dzieje, kiedy odchodzący pracownik miał już wypracowaną sieć zaufanych kontrahentów? Zmiana przedstawiciela nie musi wcale oznaczać kosztów wynikających z wdrożenia oraz osłabienia stosunków z dotychczasowym klientem. Z wykorzystaniem narzędzia EMP nowy handlowiec szybko odnajdzie się w swoich obowiązkach.
Tańsze i szybsze szkolenie
Wdrażanie nowego przedstawiciela handlowego bardzo często niesie za sobą niemałe koszty. Wydatki wynikające z konieczności odbycia wielu szkoleń oraz czas poświęcony na naukę oferty firmy i jej zasad, zwracają się dopiero po upływie pewnego czasu. Kiedy jednak używasz w swojej firmie narzędzia EMP, te koszty redukowane są do minimum – wystarczy dobrze wyszkolić pracownika z korzystania z aplikacji (i wszystkich wymaganych w tej branży procedur), a intuicyjny system sam przypomni o rzeczach niezbędnych przy domykaniu sprzedaży. Dlatego EMP Mobile to nie tylko duża oszczędność pieniędzy, ale i czasu.
Wszystkie informacje w kieszeni
Współcześnie nie wyobrażamy sobie codziennego życia bez smartfona, który (w połączeniu z internetem) stwarza ogromne możliwości. Dostarcza nam praktycznie każdą możliwą wiedzę od ręki. Dlaczego więc nie wykorzystać tego potencjału w branży handlowej? EMP dzięki integracji z ERP, daje pracownikowi stały wgląd (również offline) do całej bazy produktów z oferty firmy. Każdy towar jest opisany szczegółowo: podana jest cena, marża, waga, ilość sztuk w opakowaniu zbiorczym, numer EAN, a do tego wszystkiego dołączone są zdjęcia. Nowy przedstawiciel nie musi więc spędzać długich godzin nad studiowaniem katalogów, aby sprawnie prezentować ofertę. Wygodna wyszukiwarka w aplikacji EMP Mobile niemalże go wyręcza.
Notatki
Do konkretnej aktywności, bądź bezpośrednio do profilu klienta, możemy zamieścić notatkę. Notatka może zawierać jakiekolwiek informacje, które w jakiś sposób mogą ułatwić współpracę nowemu przedstawicielowi ze stałym kontrahentem. Managerzy mogą na przykład wymagać od pracowników, by przy każdej aktywności związanej z wizytą standardową zamieszczali stosowną notatkę opisującą przebieg spotkania. Uzyskane w ten sposób informacje stanowią doskonałe źródło wiedzy na temat tego, jak postępować w przypadku poszczególnych klientów.
Gotowe trasówki
Jeśli nowo zatrudniony przedstawicieli przejmuje czyjeś stanowisko, nie ma konieczności dzwonienia do wszystkich klientów, umawiania się na wizyty i układania tras od nowa (które do tej pory odbywały się regularnie przez kogoś innego). W systemie bowiem odnajdziemy dotychczasowe kursy, które wykonywał poprzedni pracownik. Informacje w zakładce danej trasy:
- Typ aktywności
- Godzinę przewidzianą na jej rozpoczęcie i zakończenie
- Nazwę firmy klienta
- Adres wizyty
Możemy również konkretną trasę przypisać do konkretnego dnia. Przy próbie wybrania kursu w inny dzień tygodnia, niż zostało to zadeklarowane przy tworzeniu, aplikacja poinformuje o błędzie. Taka funkcja jest dla nowych pracowników bardzo przydatna – eliminuje zostaje ryzyko nieprawidłowego wyboru trasówki na początku dnia.
Przyjazna nawigacja
Dzięki EMP Mobile SFA, nowy przedstawiciel będzie zmobilizowany i poczuje się komfortowo w Twojej firmie już od pierwszych dni pracy. Łatwe i przyjemne w obsłudze narzędzie przypomina o zaplanowanych wizytach, zaprezentowanych w aplikacji w formie kafelków ułożonych chronologicznie. Na każdym z nich znajdują się informacje o dacie, przedziale czasowym oraz nazwie firmy. Po dojechaniu do klienta, wybraniu odpowiedniego kafelka i naciśnięciu strzałki znajdującej się w prawym górnym rogu okna, zaczynamy wykonywać zadanie.
Po lewej stronie znajduje się menu (w przypadku korzystania na smartfonie wywołujemy symbolem trzech poziomych kresek, znajdującym się w lewym górnym rogu), które w intuicyjny sposób dzieli obszary działań w aplikacji na siedem sekcji:
- Powiadomienia – informacje od managerów natychmiastowo dostarczane.
- Klienci – baza informacji o kontrahentach, w której wyszukiwać możemy m.in. po nazwie firmy, adresie, mailu, numerze telefonu.
- Towary – szczegółowe dane dotyczące produktów w ofercie (zawierają również zdjęcia)
- Dokumenty – dokumenty sporządzone przez przedstawiciela
- Aktywności – wszystkie działania podjęte przez użytkownika
- Trasy – zapisane trasy
- Raporty – wygenerowane, zbiorcze raporty
Historia transakcji
Bardzo przydatna może się okazać funkcja umożliwiająca wgląd w dotychczasowe transakcje z poszczególnymi klientami. Dostarcza ona ważnych informacji dla każdego nowego przedstawiciela, który nie miał do tej pory styczności z danym klientem. Wiedza na temat tego jaki typ towarów, w jakich ilościach i w jakich odstępach czasowych był zamawiany w przeszłości, pozwoli mu doskonale przygotować się do spotkania i zaprezentować ofertę dostosowaną do potrzeb.
Podsumowanie
Jak się okazuje, wdrażanie nowego przedstawiciela handlowego w jego obowiązki, nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Narzędzie dedykowane PH, EMP Mobile, nie tylko usprawnia proces ich adaptacji, lecz również automatyzuje i systematyzuje pracę. Rozwiązanie po które coraz częściej sięgają przedsiębiorcy przynosi wymierne korzyści w pracy, w postaci większej wydajności oraz wyższej skuteczności ofertowania, co z kolei przekłada się na zyski firmy. Decydując się na EMP, zapewnisz swojej firmie stabilny rozwój.