Czym jest EMP – System zarządzania sprzedażą

Nowoczesne technologie wywierają coraz większy wpływ na biznes i rozwiązania w nim stosowane. Korzystanie z rozwiązań mobilnych nikogo już nie dziwi, a wręcz przeciwnie – stało się naturalne i niejednokrotnie wręcz wymagane. Jednak zawsze pojawia się pytanie, czy da się zintegrować wszystkie najważniejsze działania w ramach jednego, wydajnego systemu? Bałagan organizacyjny to w końcu najgorszy z możliwych scenariuszy. Na szczęście rozwiązanie tych problemów istnieje i jest na wyciągnięcie ręki. Czym jest EMP i dlaczego warto się nim zainteresować?

 

Jak to działa?

 

Hasło “zintegrowany system” brzmi bardzo atrakcyjnie, ale czym konkretnie charakteryzuje się EMP i dlaczego jest to skuteczne rozwiązanie? Zamysł wydaje się genialny w swej prostocie i opiera się o działanie wirtualnej chmury. Wszystkie dane istotne z punktu widzenia zarządzania przedsiębiorstwem zapisywane są w jednym miejscu, które służy za źródło dla podsystemów. Skąd te informacje pochodzą? Są to głównie systemy ERP (czyli planowanie zasobów przedsiębiorstwa) oraz dane uzupełniane na bieżąco w interfejsie oprogramowania.

 

Struktura innowacyjnego systemu EMP

 

Korzystając z oprogramowania EMP przedsiębiorstwo, poprzez dostęp do wirtualnej chmury, zapisuje i synchronizuje wszelkie informacje. To stanowi podstawę do działania 4 podsystemów:

1. EMP WEB – główna aplikacja w systemie, pozwalająca zarządzać działaniami sprzedażowymi oraz pozostałymi podsystemami.
2. EMP Mobile – multifunkcjonalne narzędzie dla przedstawicieli handlowych.
3. EMP B2B – platforma do komunikacji i sprzedaży hurtowej dla kontrahentów.
4. EMP B2C – system obsługi zakupów indywidualnych w ramach sklepu online.

 

EMP WEB – podstawowe narzędzie managera

 

Sercem całego systemu jest EMP WEB, który stanowi bazę dla reszty narzędzi i służy do kontroli poszczególnych etapów zarządzania sprzedażą. Poszczególne zakładki, w ramach intuicyjnego interfejsu, umożliwiają zarządzanie:

● towarami,
● kontrahentami,
● handlowcami,
● cenami,
● zamówieniami.

Oczywiście wszystkie dane są na bieżąco archiwizowane, dzięki czemu można mieć łatwy dostęp do historii współpracy z danym klientem czy chociażby prześledzić działalność przedstawicieli handlowych. Dużą zaletą jest również rozbudowany kalendarz pozwalający na zapisywanie terminów, wysyłanie powiadomień do podwładnych oraz filtrowanie pożądanych wyników.

 

EMP Mobile – przyjazna aplikacja dla handlowców

 

Mobilna aplikacja dla przedstawicieli handlowych, która jest całkowicie zintegrowana z bazowym systemem to niezwykły koncept, który ułatwia pracę handlowcom oraz czyni ją o wiele bardziej wydajną. Pracownik ma dostęp do codziennych wytycznych, które mogą być aktualizowane na bieżąco przez kadrę kierowniczą. Zyskuje również informacje o cenach i preferowanej marży, a także zakresie możliwych negocjacji i udzielania zniżek. Wszystkie informacje, włączając w to bazę kontrahentów, dokumenty i raporty, dostępne są na wyciągnięcie ręki. Poza tym mobilny system pozwala całkowicie zaplanować swój dzień pracy.
Umożliwia to szczegółowy kalendarz oraz mapa z geolokalizacją, ułatwiającą stworzenie optymalnej trasy. Oczywiście aplikacja w pełni synchronizuje się z chmurą, która stanowi bazę do działania wszystkich podsystemów. Pracownik w łatwy sposób może wyeksportować uzyskane dane, nawet w przypadku braku dostępu do internetu. Cały proces dokona się automatycznie po uzyskaniu połączenia.

 

Nowoczesna sprzedaż w kanałach B2B i B2C

 

Nowoczesną sprzedaż charakteryzuje przenikanie się kanałów B2B ( business-to-business ) i B2C ( business-to-consumer ). Co to oznacza w praktyce? Klienci biznesowi działają w sieci na takiej samej zasadzie, co klienci indywidualni. A precyzyjniej rzecz ujmując, podlegają takim samym procesom psychologicznym oraz mają analogiczne przyzwyczajenia i oczekiwania. Przy tworzeniu dwóch niezależnych systemów EMP B2B oraz EMP B2C główny nacisk położyliśmy na przyjazny interfejs, łatwość składania zamówień, korzystnie przedstawione oferty oraz duży zakres możliwości. Dzięki temu już pierwszy kontakt z systemem jest dla użytkownika przyjazny. To zaś wpływa na chęć dalszej współpracy.

 

Dlaczego warto?

 

Największą zaletą jest zatem jednolitość i uniwersalność systemu. W przeciwieństwie do korzystania z odrębnych programów pojawia się możliwość integracji danych w ramach kompatybilnych aplikacji dostępnych na dowolne urządzenia. Oprogramowanie EMP umożliwia firmom wielokanałową sprzedaż w niezwykle łatwy oraz intuicyjny sposób. Koszty takiego posunięcia są niewielkie, a biorąc pod uwagę możliwe korzyści, wręcz marginalne. Dotarcie do własnych klientów optymalną drogą (biorąc pod uwagę indywidualne preferencje) to podstawa udanej współpracy.

EMP to innowacyjny system, który pozwoli każdej firmie znacznie zwiększyć swoją wydajność i poprawić jakość świadczonych usług. Za pomocą jednego oprogramowania można spełnić dwa cele – optymalizować pracę przedsiębiorstwa i zaspokoić potrzeby kontrahentów.

Tagi