Asystent aktywności handlowca – Mobilna aplikacja EMP Mobile

Asystent codziennej aktywności przedstawiciela handlowego – EMP Mobile

 

Używanie aplikacji moblinej

W natłoku codziennych obowiązków przedstawiciela handlowego nietrudno o dezorganizację. Ta z kolei prowadzi co wyraźnego spadku efektywności. Wizyty standardowe, telewizyty, prezentacja oferty – czasem liczba zadań jest na tyle duża, że praktycznie niemożliwe jest dobre zaplanowanie i skuteczne działanie, bez korzystania z dedykowanego narzędzia.

 

EMP Mobile to aplikacja SFA dedykowana mobilnym handlowcom. Doskonale sprawdza się w roli organizera, który przypomina o wizytach, zadaniach, tworzy dokumenty – jednym słowem robi wszystko, żeby utrzymać nasze zadania i ich wypełnianie w należytym porządku.

 

Otwieranie okna zadania

 

Do konkretnej aktywności, utworzonej wcześniej, którą planujemy w danej chwili wykonać, możemy dostać się na dwa sposoby: przyciskając kafelek z ekranu głównego (skuteczne, jeśli wykonujemy zadania chronologicznie) oraz przez wybranie w zakładce aktywności (tutaj możemy uzyskać wygodny widok listy wszystkich zadań przeznaczonych na konkretny dzień).

 

Budowa interfejsu

 

Kiedy wybierzemy już daną czynność, naszym oczom ukazuje się łatwe w obsłudze menu aktywności. Poniżej pod belką znajduje się niewielka tabelka: po lewej stronie mamy rubrykę z opisem zadania, adresem i godziną przewidzianą na jego wykonanie. W prawej części znajduje się data zapisana dużą czcionką. Poniżej, pod tabelą, pozostawiono dużo miejsca na notatki, które może przypisać do tej czynności – na przykład przypomnienie dotyczące ustaleń z poprzedniego spotkania. Na samym dole ekranu umieszczono szereg ikon odpowiadających możliwym do wykonania na tej aktywności operacjom.

Przykładowe operacje to:

  • Oferty – możemy stworzyć konkretną ofertę dla danego klienta
  • Notatka – dzięki tej opcji, możemy zamieścić wszelkie uwagi i informacje związane z zadaniem, które chcielibyśmy zachować
  • Zdjęcie – uruchamiany zostaje aparat, a wykonane zdjęcia zostaną załączone do aktywności
  • Wiadomości – otwiera formularz do wysłania wiadomości e-mail (wiadomość jest jednak wysyłana z aplikacji androida, na której jesteśmy zalogowani)
  • Zamówienia – pozwala nam stworzyć dokumenty zamówień
  • Załącznik – za sprawą tej funkcji możemy dołączyć do aktywności dowolne pliki (o ograniczonej wielkości)
  • Kasa – pokazuje okno rozrachunków z klientem w danej aktywności

Poznaj naszą aplikację SFA

 

Ułatwienie dla kierowców

 

Nieprzypadkowo fragment tabelki z zapisaną datą odpowiada wielkości palca. Jest to bowiem przycisk, po którego naciśnięciu odczytane zostaną informacje znajdujące się po lewej stronie, czyli opis zadania. Dzięki temu przedstawiciel nie jest zmuszony do przenoszenia swojej uwagi na telefon, kiedy podczas prowadzenia samochodu chce sprawdzić szczegóły aktywności.

Wykonywanie zadania

 

Aby przystąpić do realizowania czynności, należy wcisnąć niewielki przycisk „play” znajdujący się w prawym górnym rogu. W tym momencie przyciski możliwych operacji (nieaktywne wcześniej) na tej aktywności zmieniają barwę z szarego na czarny. Oznacza to, że interakcja z nimi jest już możliwa. Ich dobór pod każdym zadaniem jest ustalany podczas wdrażania systemu, na życzenie klienta. Może być bowiem tak, że charakterystyka pracy firmy oczekuje innych działań, a każdy zbędny przycisk obniża komfort użytkowania aplikacji. Opcjonalnie możemy również ustawić, aby nie można było zakończyć określonego typu zadania bez wykonania pewnej operacji. Kiedy taką obowiązkową czynnością będzie na przykład dodanie notatki, a przedstawiciel to pominie i spróbuje zakończyć, otrzyma powiadomienie o braku takiej możliwości. Ikonki tych właśnie operacji, w przeciwieństwie do pozostałych, są koloru pomarańczowego.

Tworzenie dokumentów

 

Opcje operacji na aktywnościach, takie jak: sprzedaż, zamówienie i oferta służą tworzeniu określonego typu dokumentów. Każdorazowe wypisywanie takiego samego druku jest powtarzalną czynnością, którą w łatwy sposób można zautomatyzować. Przykładowo, jeśli odwiedzamy stałego klienta, który zawsze zamawia u nas te same towary, może nam powiedzieć, że zamawia to co zwykle i prosi, żebyśmy wystawili taką samą fakturę jak poprzednio. EMP Mobile umożliwia nam tworzenie takich dokumentów na podstawie wykonanych wcześniej. Wystarczy wybrać druk o który mu chodziło, a system wypełni dane za nas. Nie należy się również martwić w przypadku zmian wysokości cen – przy tworzeniu aplikacja zapyta nas o to, czy przeliczyć należność według aktualnie obowiązujących stawek.

 

Anulowanie zadania

 

Może zdarzyć się tak, że zadanie w wyniku różnych, mniej lub bardziej losowych czynników, nie może zostać wykonane. Wtedy, przed przystąpieniem do jego wykonywania, należy wybrać przycisk „x” również znajdujący się w prawym górnym rogu. Następnie system poprosi nas o potwierdzenie swojej decyzji oraz, jeśli dalej ją podtrzymujemy, zostaniemy poproszeni o podanie powodu. Anulowanie bez wpisanej w rubryce przyczyny jest niewykonalne.

Poznaj naszą aplikację SFA

 

Zamykanie zadania

 

Po wypełnieniu swoich obowiązków związanych z daną aktywnością, przedstawiciel handlowy powinien zakończyć zadanie. Aby to zrobić, należy nacisnąć symbol „pauzy” umieszczony w prawym górnym rogu. Warunkiem koniecznym jest jednak wypełnienie wszystkich obowiązkowych, ustalonych przez managera, zadań. W przeciwnym wypadku system poinformuje nas o braku możliwości zamknięcia.

 

Podsumowanie

 

Aby sukcesywnie podnosić efektywność naszych przedstawicieli handlowych, potrzebne jest coś więcej niż tylko ich wysiłek i zaangażowanie. Ciężka praca będzie przynosiła dobre rezultaty wyłącznie wtedy, gdy dołożymy do tego najlepsze możliwe narzędzia do pracy.

EMP Mobile SFA to aplikacja, która sprawi że codzienne obowiązki przedstawicieli staną się uporządkowane i systematyczne. Funkcje takie jak tworzenie dokumentów, czy generowanie raportów, odciążą ich od automatycznych i powtarzalnych czynności. Zaoszczędzony czas będą mogli wykorzystać na lepszą koncentrację na celach sprzedażowych, czego wynikiem będą większe zyski niż kiedykolwiek dotąd. Wybierając EMP decydujesz się na nowoczesne rozwiązanie przynoszące wymierne korzyści całej firmie.

Umów się na bezpłatną prezentację SFA

Tagi